(0442) 343 43 55

Akıl Oyunları

AKIL OYUNLARI MOLASI , ZİHNİNİZİ ZİNDE TUTAR!

    Akıl (zeka) oyunları, çocuk ya da yetişkin bireylerin sahip oldukları zekâ potansiyellerinin farkına varmalarının sağlanması, sahip oldukları potansiyelin geliştirmesi; karşılaştıkları problemler karşısında orijinal ve yeni çözüm yolları geliştirmesi, pratik düşünmesi, sorun durumunda doğru kararlar verebilmesi gibi bir dizi beceri ve yeterliliklerin geliştirmesine hizmet eden uygulamalar bütünüdür.

Her gün  rutinleşen yaşam tarzımız beynimizi de esir alarak rutin bir işleve dönüştürmektedir.; işte, evde ya da okulda aynı konulara odaklanıyorsanız kafanızı biraz dağıtmanızda fayda var. Her gün sadece 15 dakika zekâ oyunu çözmek bile zihninizi daha açık, dinç ve işlevsel tutmak için yeterli.

Akademimiz çatısı altında özenle seçilmiş 110 akıl oyunu ile aşamalı olarak bireye özel bir program dahilinde akıl oyunları eğitimi uygulanmaktadır. Bu eğitim programımız, bireyi oyalama ve sadece eğlenceli vakit geçirmeden ziyade tasarlanmış ve maksatlı bir eğitim sürecini kapsar.

Oyun gruplarımız ve anne-baba oyun gurplarımız için lütfen akıl oyunları uzmanımızdan bilgi alınız.

NE İŞE YARAR?

* Zekâyı aktif tutar.
* Belirli bir tempoda çalışan kişiler, bazı konuları sürekli aynı şekilde düşündükleri için zihinlerinde tembellik başlar. Zekâ oyunları bunu engeller. Farklı şeylerle karşılaşıldığında çözüme kolay ulaşılmasını sağlar.
* Sistemli düşünme alışkanlığı kazandırdığından, hayatın her alanında problem çözme becerinizin gelişmesini sağlar.
* Alzheimer’ı önlediğine veya başlamasını geciktirdiğine yönelik iddialar var.
* Zihin açıklığı sağlar. Algı daha kuvvetli olur. *Beynin yaşlanmasını geciktirir.
* Olayların sebep-sonuç ilişkisini kavramakta hız ve kolaylık sağlar.

AKIL OYUNLARIMIZLA ZİHNİNİZİ  KEŞFETMEDE SİZE İHTİYACIMIZ VAR! 

     Akıl Oyunlarının çocukların ve yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, yaratıcılık, dikkat-konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan, aynı zamanda; ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, kinestetik alanda da uygulamaya imkan sağlayan oyunlar Akademimizin önemli seanslarındandır.

Dikkat Akademisi olarak diyoruz ki; Akıl oyunları hem çocuklarda hem yetişkinlerde zihin açıklığına maksimum düzeyde katkı sağlar ve daha sağlıklı bir zihin ile yaşamınızı daha kaliteli bir hale getirir.