(0442) 343 43 55

Aile Danışmanlığı

Aile Danışmanlığı: Aile içi çatışmaları önlemek, problemlerin anlaşılmasına yardımcı olmak ve sorunlara yapıcı çözüm üretmek amacı ile tercihen tüm ailenin katılımı ile gerçekleşen bir danışma sürecidir. Aile danışmanlığı genel olarak problemlere tüm aile bireylerinin bir biçimde dahil olduğunu ve problemlerin oluşumunda, devamında ve çözümünde aile üyelerinin önemli rolleri olduğunu kabul eder. Aile danışmanlığı çoğu zaman aile bireylerinin birbirlerini ve aile içi ilişkilerini anlamalarını sağlar.

Aile danışmanlığı, aile üyelerinin uzlaşarak birbirlerine yardım etmelerine olanak sağlar. Aile içinde her bireyin farklı yanlarını kabul edip, beraber yaşamın dengesini sağlamaya odaklanır. Bu durumda iyileştirilen bireyler değil, bireylerin bağlı olduğu ilişki ağlarıdır. - İletişim kopukluğu, -Ailenin yaşadığı her türlü travma ( kayıp, iflas, kaza vb.) -Sorumlulukların paylaşılmasına ilişkin problemler, -Aile içindeki ikili ilişki güçlükleri, -Bir aile üyesinin yaşadığı problemler ve bunun diğer aile üyelerini etkilemesi ( fobi, öfke kontrolü, panik atak, depresyon) vb. konular aile danışmanlığının çalışma alanlarından bazılarıdır. Aile danışmanlığında en önemli unsur danışma sürecine aile bireylerinin aktif katılımıdır.

Dikkat Akademisi olarak profesyonel ekibimiz eşliğinde aile içi sorunlarınıza tamamen ilaç olacak yöntemler sunarak sizler için daha mutlu ve huzurlu bir yaşamın reçetesini yazıyor.