(0442) 343 43 55

Okul Öncesi Preschool 10'lu Eğitim Seti

Preschool (Okul Öncesi)10'lu Eğitim Seti

Yaş Aralığı: 4 - 6 yaş

Kitap Sayısı: 10 kitap

Set İçeriği:

  1. Sayılar
  2. Çizgi Çalışması
  3. Zeka ve Dikkat Geliştirme Eğitimi
  4. Basit Matematik
  5. Kavramlar
  6. Sesli Harfler
  7. Renkler
  8. Şekiller
  9. Sıralama
  10. İlişkilendirme ve Sınıflandırma

Preschool (Okul Öncesi) 10'lu Eğitim Setini Nasıl Kullanmalıyız?

Öğrenmenin Tam Zamanı! Bu kitap, çocuğunuzun okul öncesinde başarılı olmasına ve özgüven hissetmesine katkı sağlayacak etkinlikler içermektedir. Renkli resimler, ilgi çekici oyunlar ve bulmacalar ile çocuğunuz eğlenirken matematik, sayılar, şekiller, renkler gibi temel okul bilgileri ile saatlerce vakit geçirecek. Bu kitaptaki çoğu etkinliği yapmak için basit öneriler ile çocuğunuza yardım etmede önemli bir rol oynayabilirsiniz.

Doğru Zamanı Tercih Ediniz

Kitapta bir etkinliği yaptırırken çocuğunuzun yeterinde doymuş ve dinlenmiş olduğu zamanları tercih ediniz. Eğer çocuk yorgun ve huysuz ise dikkatini toplaması çok daha zor olacaktır. Yeni etkinliklere sabah vakti başlamaya çalışın, yemekten sonra ya da uyku sonrası da ideal vakit olacaktır.

Çocuğunuzun Önce Başlamasına İzin Veriniz

Bu kitapta başlangıç ya da bitiş diye bir kavram yok. Bu yüzden çocuğunuzun en çok ilgilendiği bölüm ile başlamasına izin veriniz. Eğer devam etme isteği varsa, teşvik ediniz. Fakat bir etkinliği tamamen bitirmesi için ısrar etmeyiniz.

Örnek Teşkil Ediniz

Çocuğunuz etkinliğini yaparken siz de kendinize ait bir iş yapmaya oturarak ona çalışmanın değerini gösteriniz. Bu yolla çocuğunuz ihtiyaç hissettiğinde ona rehberlik edebilirsiniz.

Çocuğunuzun Başarısını Övünüz

Çocuğunuz bir etkinliği tamamladığında, onun çabasını hemen onaylayınız. Sizin heyecanınız onu teşvik edecek ve çocuğunuz etkinlikleri yapmada daha hevesli davranacaktır.

Takım Çalışmasını ve İşbirlikçiliği Öğretiniz

Eğer çocuğunuzun bir etkinliği tamamlamada zorluk çektiğini görürseniz, takım şeklinde beraber çalışmayı öneriniz. Mesela, objeleri bulmada zorluk yaşarsa bir diğer objeye geçmesini öneriniz. Ona ipuçları verebilirsiniz